3rd European Winter Games Round 12 FMB Trophy

Table Home Team Visiting Team IMPs VPs
Home Team Visit. Team Home Team Visit. Team
1 ICEBERGS DE BOTTON 3 1 3.00 1.00
2 BRIDGESCANNER SPIDER TEAM 2 2 2.00 2.00
3 ROME MEETS MIAMI HAJC 1 3 1.00 3.00
4 GILLIS PEREZ 4 0 4.00 0.00
5 K ONE ESTAQUE DIAMONDS 4 0 4.00 0.00
6 CLEMENT MISE EN PLACE 0 4 0.00 4.00
7 ALPHAVISION MARTENS 3 1 3.00 1.00
8 LUPO VELOCE LATVIA 4 0 4.00 0.00
9 ORZEL LARA 4 0 4.00 0.00
10 BRIDGE24PL B ORIGO ICELAND 2 2 2.00 2.00
11 SWISS BAMS ARNAL 0 4 0.00 4.00
12 SEOUL JENNY 2 2 2.00 2.00
13 ERICHSEN AZS WRATISLAVIA 0 4 0.00 4.00
14 SHIPPING NORTON ARAKISELLA 4 0 4.00 0.00
15 ABCT KITKUTIM 2 2 2.00 2.00
16 AMALIA TEXAN ACES 0 4 0.00 4.00
17 FOX ROUGH DIAMONDS 1 3 1.00 3.00
18 WARD PLATT ADDAURA 2 2 2.00 2.00
19 PARKER GERMAN JUNIORS 1 3 1.00 3.00
20 MANTINEO POLOWAN 3 1 3.00 1.00
21 CZECH REPUBLIC ZIMM FRIENDS 2 2 2.00 2.00
22 BRIDGE ACADEMIE COMELLA 4 0 4.00 0.00
23 LEROUMAIN VIKINGNA HIGHLANDERS 2 2 2.00 2.00
24 GREECE PDC 3 1 3.00 1.00
25 BERNAL BLACK 1 3 1.00 3.00

For the team record, click on the team name
For the match scorecard, click on the table number
For bidding and play data of a match, click on the IMP result
.


Close Window

Rankings

Rank Team VPs
1 AZS WRATISLAVIA 35.00
2 ICEBERGS 34.00
3 KITKUTIM 33.00
4 K ONE 32.00
5 ERICHSEN 31.20
6 BRIDGE ACADEMIE 30.00
  MANTINEO 30.00
8 PDC 29.00
  LEROUMAIN 29.00
10 ORZEL 28.00
  ABCT 28.00
12 DE BOTTON 27.00
  ZIMM FRIENDS 27.00
  SHIPPING NORTON 27.00
  GERMAN JUNIORS 27.00
16 BLACK 26.00
  GILLIS 26.00
  CZECH REPUBLIC 26.00
  ALPHAVISION 26.00
20 TEXAN ACES 25.40
21 LUPO VELOCE 25.00
  MISE EN PLACE 25.00
  POLOWAN 25.00
24 ORIGO ICELAND 24.20
25 BRIDGESCANNER 24.00
  AMALIA 24.00
27 SEOUL 23.40
28 VIKINGNA HIGHLANDERS 23.20
29 WARD PLATT 23.00
  ESTAQUE DIAMONDS 23.00
  SPIDER TEAM 23.00
32 GREECE 22.00
  FOX 22.00
34 ADDAURA 21.00
  ROME MEETS MIAMI 21.00
  ARAKISELLA 21.00
  HAJC 21.00
38 CLEMENT 20.40
39 ARNAL 20.00
40 PARKER 19.80
41 BERNAL 19.00
  MARTENS 19.00
  JENNY 19.00
  SWISS BAMS 19.00
45 BRIDGE24PL B 18.00
46 ROUGH DIAMONDS 17.20
47 LATVIA 17.00
  LARA 17.00
49 PEREZ 15.00
50 COMELLA 11.00