3rd European Winter Games Round 10 FMB Trophy

Table Home Team Visiting Team IMPs VPs
Home Team Visit. Team Home Team Visit. Team
1 ICEBERGS HAJC 4 0 4.00 0.00
2 BRIDGESCANNER PEREZ 2 2 2.00 2.00
3 ROME MEETS MIAMI ESTAQUE DIAMONDS 0 4 0.00 4.00
4 GILLIS MISE EN PLACE 3 1 3.00 1.00
5 K ONE MARTENS 2 2 2.00 2.00
6 CLEMENT LATVIA 1 3 1.00 3.00
7 ALPHAVISION LARA 0 4 0.00 4.00
8 LUPO VELOCE ORIGO ICELAND 1 3 1.00 3.00
9 ORZEL ARNAL 2 2 2.00 2.00
10 BRIDGE24PL B JENNY 2 2 2.00 2.00
11 SWISS BAMS AZS WRATISLAVIA 2 2 2.00 2.00
12 SEOUL ARAKISELLA 2 2 2.00 2.00
13 ERICHSEN KITKUTIM 1 3 1.00 3.00
14 SHIPPING NORTON TEXAN ACES 4 0 4.00 0.00
15 ABCT ROUGH DIAMONDS 4 0 4.00 0.00
16 AMALIA ADDAURA 1 3 1.00 3.00
17 FOX GERMAN JUNIORS 2 2 2.00 2.00
18 WARD PLATT POLOWAN 2 2 2.00 2.00
19 PARKER ZIMM FRIENDS 2 2 2.00 2.00
20 MANTINEO COMELLA 4 0 4.00 0.00
21 CZECH REPUBLIC VIKINGNA HIGHLANDERS 2 2 2.00 2.00
22 BRIDGE ACADEMIE PDC 0 4 0.00 4.00
23 LEROUMAIN BLACK 2 2 2.00 2.00
24 GREECE DE BOTTON 0 4 0.00 4.00
25 BERNAL SPIDER TEAM 0 4 0.00 4.00

For the team record, click on the team name
For the match scorecard, click on the table number
For bidding and play data of a match, click on the IMP result
.


Close Window

Rankings

Rank Team VPs
1 ICEBERGS 31.00
2 ERICHSEN 28.20
3 KITKUTIM 28.00
4 AZS WRATISLAVIA 27.00
  MANTINEO 27.00
6 LEROUMAIN 26.00
7 PDC 25.00
  K ONE 25.00
  ABCT 25.00
10 DE BOTTON 24.00
11 BRIDGE ACADEMIE 23.00
12 ORIGO ICELAND 22.20
13 SHIPPING NORTON 22.00
  ESTAQUE DIAMONDS 22.00
15 SEOUL 21.40
16 BLACK 21.00
  POLOWAN 21.00
  ZIMM FRIENDS 21.00
  GERMAN JUNIORS 21.00
20 CLEMENT 20.40
21 VIKINGNA HIGHLANDERS 20.20
22 MISE EN PLACE 20.00
  ORZEL 20.00
  WARD PLATT 20.00
  CZECH REPUBLIC 20.00
  AMALIA 20.00
  ALPHAVISION 20.00
  ARAKISELLA 20.00
29 ADDAURA 19.00
  GILLIS 19.00
31 TEXAN ACES 18.40
32 BRIDGESCANNER 18.00
  HAJC 18.00
34 PARKER 17.80
35 LUPO VELOCE 17.00
  GREECE 17.00
  SPIDER TEAM 17.00
  LARA 17.00
  FOX 17.00
40 BERNAL 16.00
  ROME MEETS MIAMI 16.00
  JENNY 16.00
  LATVIA 16.00
  SWISS BAMS 16.00
45 ARNAL 15.00
  PEREZ 15.00
47 ROUGH DIAMONDS 14.20
48 MARTENS 14.00
49 BRIDGE24PL B 13.00
50 COMELLA 11.00